A levéltár a tudományos célú kutatást új, egységes támogatói nyilatkozat formanyomtatvány alapján engedélyezi. Aki nem rendelkezik ilyen nyilatkozattal, az a személyes adatot tartalmazó iratokat a védelmi idők lejártáig egyáltalán nem, vagy csak anonimizált másolatban ismerheti meg.
Az általános iskolás diákoknak tartott idei pedagógiai programunk a "Mi marad meg belőlem?" címet viselte, központi témái pedig a személyes és a történelmi emlékezet lenyomatai voltak.
Az anyagtudomány és technológia kiemelkedő műhelyének kutatási ajánlónkban ismertetett iratanyagából a 20. század második felének ipartörténete is kirajzolódik.
70 éve halt meg Jendrassik György (1898 – 1954) poszthumusz Széchenyi-díjas magyar gépészmérnök, akadémikus, feltaláló, aki a dízelmotorok és gázturbinák fejlesztése terén ért el kimagasló eredményeket.
A tanulmány alapjául szolgáló, 1947-1950 között Állami Műszaki Főiskola néven működő intézmény iratai levéltárunkban találhatók, tanácsülési jegyzőkönyvei digitalizálva is elérhetők.
A szeptember 27-én 11. alkalommal tartott Műegyetemi Levéltári Nap keretében sokszínű és érdekes egyetemtörténeti előadásokat hallgathattak meg az érdeklődők.
A 11. Műegyetemi Levéltári Nap témája olyan történeti kutatások bemutatása, amelyekből egyetemekhez köthető, eddig fel nem tárt pályaképek, egyéni sorsok, és rajtuk keresztül érdekes felsőoktatás-történeti pillanatok ismerhetők meg.